Probouzející se dendrologická zahrada
Včerejší den byl cestovní, po delší době jsme si zase užili naší hlavní tepny D1. Mám zážitek na delší dobu, jak je silnice po zimě rozbitá ! Zákazník měl na nás čas až o 18. hodině, tak jsme volné odpoledne využili na procházku po jarní dendrologické zahradě v Průhonicích. Byla zima jak v ruským filmu, ale občas vylezlo zubaté sluníčko, tak se to dalo přežít. Zahřála jsem se poletováním od květu ke květu, jako nějaký obrovitý motýl. ( P.S. ve skleníku Fata morgana je výstava tropických motýlů, ale nechtělo se nám jet přes celou zasekanou Prahu !)
Malou radost na památku jme si dovezli : Abies numidica a Pinus sylvestris Repanda. Svoje místečko budou mít v kamenných korytech.


Víc než slova vám snad poví pár pohledů ze zahrady.

Komentáře

 1. Krásne obrázky! Zaradzujem sa medzi pravidelných čitateľov a zároveň posielam "slniečkové ocenenie", pretože Váš blog patrí medzi tie, kam sa rada vraciam:))) Viac k oceneniu na mojom blogu. iris

  OdpovědětVymazat
 2. Milá Jaromilko, potuluju se tvým blogem a narazila na tenhle skoro rok starý příspěvek...
  Pokud můj příspěvek najdeš, prosila bych o identifikaci rostlinky s pupínkatými listy, zřejmě nějaká půdopokryvka, moc se mi líbí.
  fotka: Průhonice4.2010+051.jpg
  Děkuju, pokud budeš vědět.
  Dana

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

POSLEDNÍ LEDNOVÝ

Meditace v zenové zahradě