čtvrtek 22. dubna 2010

Probouzející se dendrologická zahrada
Včerejší den byl cestovní, po delší době jsme si zase užili naší hlavní tepny D1. Mám zážitek na delší dobu, jak je silnice po zimě rozbitá ! Zákazník měl na nás čas až o 18. hodině, tak jsme volné odpoledne využili na procházku po jarní dendrologické zahradě v Průhonicích. Byla zima jak v ruským filmu, ale občas vylezlo zubaté sluníčko, tak se to dalo přežít. Zahřála jsem se poletováním od květu ke květu, jako nějaký obrovitý motýl. ( P.S. ve skleníku Fata morgana je výstava tropických motýlů, ale nechtělo se nám jet přes celou zasekanou Prahu !)
Malou radost na památku jme si dovezli : Abies numidica a Pinus sylvestris Repanda. Svoje místečko budou mít v kamenných korytech.


Víc než slova vám snad poví pár pohledů ze zahrady.

2 komentáře:

 1. Krásne obrázky! Zaradzujem sa medzi pravidelných čitateľov a zároveň posielam "slniečkové ocenenie", pretože Váš blog patrí medzi tie, kam sa rada vraciam:))) Viac k oceneniu na mojom blogu. iris

  OdpovědětVymazat
 2. Milá Jaromilko, potuluju se tvým blogem a narazila na tenhle skoro rok starý příspěvek...
  Pokud můj příspěvek najdeš, prosila bych o identifikaci rostlinky s pupínkatými listy, zřejmě nějaká půdopokryvka, moc se mi líbí.
  fotka: Průhonice4.2010+051.jpg
  Děkuju, pokud budeš vědět.
  Dana

  OdpovědětVymazat

VALENTÝN- SVÁTEK ZAMILOVANÝCH

Ať se vám vydaří tento velký svátek a ještě spousta takových, třeba menších každodenních svátků........ To vám přeje (i sobě) Jaromila