neděle 16. května 2010

Česnek medvědí

Podle jistých zásad a podle moudrosti našich předků se mají konzumovat plodiny, rostliny a byliny, které uzrály v místě, kde člověk žije a v době kdy je jejich čas- doba zralosti.


Tato zásada platí i u česneku medvědího. Rostlina-cibulovina roste v listnatých lesích v humózní půdě. Během dubna a května jí z cibulky vyrostou listy a ty jsou předmětem mého zájmu.

V té době mám pořád na okně vázičku s listy a používám je všude tam, kde se používají zelené natě. Je to přirozenější, než kupovat zelenou petrželku v supermarketu, doveženou odkudsi z Tramtárie..
Je nejvyšší čas,protože česnek začíná kvést a to je doba, kdy listy už začínají žloutnout, vadnout a usychat. Matka příroda to má perfektně zorganizované. Česneky rostou v době, když je v listnatém lese světlo. Až se stromy zazelenají, tak dostanou slovo další druhy tvořící podrost, které snesou stín.

4 komentáře:

 1. KRÁSNÉ FOTEČKY . JARO JE NÁDHERNÉ . U NÁS DNES PRŠÍ OD RÁNA .TAK PŘEJI PĚKNOU UPLAKANOU NEDĚLI .

  OdpovědětVymazat
 2. Ahojky Jaromilo,

  krásně nafocené a zajímavé informace o česneku. Příroda je mocná.

  Pohodový zbytek neděle. Eva

  OdpovědětVymazat
 3. Holky dík za přáníčko a za návštěvu, ještě si určitě užijeme pěkného počasí.

  OdpovědětVymazat
 4. Ahoj,hrnnky ve kterych mas zasazene bylinky jsou nadherne!Je to fajn videt,jak lide vyuzivaji tu nasi "zelenou lekarnu" :))
  Preji krasny tyden,Monika.

  OdpovědětVymazat

VALENTÝN- SVÁTEK ZAMILOVANÝCH

Ať se vám vydaří tento velký svátek a ještě spousta takových, třeba menších každodenních svátků........ To vám přeje (i sobě) Jaromila