úterý 24. května 2011

RETRO SVĚTNIČKA

Nedávno jsem psala, že si chci ve svém rodném hnízdě zařídit retro světničku. Pravidelní čtenáři si jistě vzpomenou.
Představím vám první etapu, kdy jsem posbírala po rodině nějaké retro kousky .


Toho pána, který se schovává za rhododendronový list určitě vy starší dobře znáte. Kde se to v chalupě vzalo nevím ! Je to asi z dob, kdy tatík dělal správce SZK ROH Technoplast. Tam byly všelijaký zájmový kroužky a vyráběly se tam propagační a politický materiály pro fabriku.
Politika i v početnici pro 1. třídu obecné školy ........
Svícínek je tatíkova samovýroba, lidová tvořivost, jako jeden z mnoha SAMO DOMO produkovaných v těch "krásných" socialistických letech.........

Křesla "skořápky" měly stejný žlutočerný potahy jako židličky u jídelního stolu, ale máti je nechala přečalounit, neboť už za ty roky používání byly úplně orvaný.


Další retro dekorace budou příště, až zas něco seženu.
U jídelního stolu mám takové "odloučené" pracoviště, kde mám klid, kde mi celý den nevrže Radiožurnál nebo ČT 24 .............

Tam si pěkně přemýšlím a pracuji, ikdyž jen "nasucho", bez té černé IBM skříňky.

Mějte se všichni moc pěkně a užívejte si každého dne.

Jaromila

10 komentářů:

 1. Krásnej základ! - stolek bych brala a křesílka i židličky taky, jen to čalounění bych vyměnila za nějaký veselejší ;)

  OdpovědětVymazat
 2. Krásně na mě po přečtení článku a shlídnutí fotek dýchla atmosféra let dávno minulých! Svkělé mít tohle všechno doma! Těším se na další ukázky pokladů ;-). Vivi

  OdpovědětVymazat
 3. Mně se to líbí. Stejné židle má ještě moje mamka doma, v kuchyni....jsou už letité, ale stále pěkné a dobře slouží, jenom nemá očalouněná opěradla.

  OdpovědětVymazat
 4. Jaromilo, nejdřív děkuji za návštěvu a zanechání komentáře u mě na blogu, díky tomu jsem tě objevila a musím říct, že jsem moc ráda, líbí se mi u tebe a určitě si zařazuji tvůj blogísek k pravidelnému nakukování:-). Retro místnůstka se mi líbí moc, dýchá z toho minulá doba a vzpomínky;-)

  OdpovědětVymazat
 5. Nádhera...jako za starých časů...

  OdpovědětVymazat
 6. Krasne "kousky" Jaromilko, vsechny! Kresilka jsou uzasna, pamatuji si podobna z dob mladi:) a take radio v pozadi vypada skvele.

  OdpovědětVymazat
 7. Jaromilko, zajímavý počin, přeji ať přibývají drahocenné kousky...:)

  OdpovědětVymazat
 8. Nádherné a vydařené retro :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Teď jsi mě dostala, hledala jsem pořád nějakého pána na fotkách a pořád nic. Po chvilce jsem si všimla, že to co jsem si myslela, že je květ, tak to nebyl květ :-)))
  I když ten byl teda pořádný kvítko, brrr.
  Jinak, hodně zdaru při realizaci světničky. Ditta

  OdpovědětVymazat

VALENTÝN- SVÁTEK ZAMILOVANÝCH

Ať se vám vydaří tento velký svátek a ještě spousta takových, třeba menších každodenních svátků........ To vám přeje (i sobě) Jaromila