sobota 13. srpna 2011

Úklid.

...........".....no a těch pět kluků se zastavilo u té branky a řeklo si, že se podívají dovnitř; ale hned viděli, že to nebude nic lehkého. Dvířka byla těžká, rezavá, s velkým zámkem a velikánskou železnou klikou, na kterou ani skoro nedosáhli.
" Vyndejte všechno z kapes, pánové," povídá jeden kluk a všichni vyndali všechno z kapes a položili to na cestičku.
Tak tam byly dva hřebíky, jeden velký a ohnutý, jeden malý žlutý, jedna foukací harmonika. Ta však nehrála, byla zalepená fialkovým cukrovím a přivázána na provázku a byl to vlastně parník. Pak tam byly tři klíčky různě veliké, které se nehodily k žádnému zámku na světě. Taky kus drátu, tvrdá kůrka chleba s máslem, která se vždy hodí, čtyři různé knoflíky, jeden koník ze šachů, dva živí mravenci, ale o těch se nevědělo, zdali jsou z kapsy nebo už na cestičce byli. Nikdo z kluků se k ním nehlásil......................

Jistě se ptáte, proč to píšu ???!!!
Záhy se to dozvíte.

Kdysi kdosi psal na svém bločku, že po vzoru své mamky dělá každý týden "inventuru" ve své kabelce. Od té doby se snažím takový pořádek dělat taky a jeden by se divil, co se za týden nashromáždí veledůležitých, nepostradatelných věcí, bez nichž si neumím představit ani jeden krok za práh domu.
Stejný pořádek se snažím udržovat i v autě, neboť je to náš "dělník", druhý domov a žlutý člen rodiny.
Když jsem chtěla vytřít prach z přístrojovky, zpod klobouku na mně vykukly věci, které mně rozesmály. ( ...ač bych se vlastně měla nad sebou zamyslet !!!)

Řeknete si, že jsem bordelář, ale když pracujeme v polních podmínkách, v terénu, tak věci, které jiný člověk vyhodí, se nám mnohdy ohromně hodí.
Myslím si, že útroby montérských aut vypadají podobně :-)))
Třeba kalíšek od kafe z pumpy posloužil za stracenou odměrku na postřikovou chemii.To, co jsem našla pod kloboukem mi připomněl obsah kapes kluků, kteří stáli před starou zarezlou zahradní brankou a poklady ze svých kapes se jí snažili odemknout.
Pod kloboukem jsem našla :


kalíšek od kafe z pumpy, usušená šalvěj, přívěsek s krystalem, rychlospojka na hadici, plyšová krysa z Ikei, plyšový medvídek, čtvery sluneční brýle, 1 dioptrický brýle, citron, šnečí domečky, motouz, peříčko, náhradní vylamovací nože, ulomený pravítko, kalkulačka, propisky, visací zámek, barevné křídy, parkovací hodiny, šroubky, hřebíčky, cukříčky, guma na mazání, kancelářské sponky, sichrhajcka...............
Citovaný úryvek je z mé oblíbené dětské knihy od Jiřího Trnky ZAHRADA.

Mějte se dámy moc fajn a občas udělejte pořádek, najdete spoustu ztracených věcí...................


Vaše Jaromila

Žádné komentáře:

Okomentovat

VALENTÝN- SVÁTEK ZAMILOVANÝCH

Ať se vám vydaří tento velký svátek a ještě spousta takových, třeba menších každodenních svátků........ To vám přeje (i sobě) Jaromila